Grzeczny grzesznik
2 listopada 2018
Scooby-Doo! spotyka ducha łasucha
3 listopada 2018

Bel Canto

Historia bojowników z grupy Tupamaros, którzy na przełomie 1996 i 1997 roku przetrzymywali zakładników w japońskiej ambasadzie w Limie. Historię poznamy z punktu widzenia jednej z zakładniczek – piosenkarki Roxane Coss. Nie zabraknie również wątku miłosnego pomiędzy śpiewaczką operową, a bogatym japońskim przedsiębiorcą Katsumim Hosokawą.

Film oparty na podstawie bestsellerowej powieści Ann Patchett

Bel Canto to dramatyczna historia miłosna. Słynna sopranistka (w roli, której zobaczymy Julianne Moore), udaje się w podróż do Ameryki Południowej, aby dać prywatny koncert na przyjęciu zorganizowanym dla bogatego japońskiego przemysłowca (w tej roli Ken Watanabe). Dwór, na którym znajdują się dyplomaci oraz politycy zostaje przejęty przez grupę rebeliantów partyzanckich, którzy żądają uwolnienia ich wcześniej uwięzionych towarzyszy. Rozpoczynają się napięte negocjacje. Na domiar złego zamknięci w domu, zakładnicy i ich porywacze, mówią różnymi językami i są zmuszeni znaleźć jakieś sposoby komunikacji. Muzyka, zwłaszcza piękne arie w wykonaniu postaci, którą gra Julianne Moore, budzą wspólne poczucie koleżeństwa, a nawet miłości, jednocząc odmiennych współlokatorów, tworzą również nieoczekiwane więzy i pokonują różnice.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok